Ověřeno zákazníky

95% spokojenost

264 spokojených zákazníkú tento měsíc

97% zákazníkú by doporučilo obchod svým známým

 • celkové hodnocení
 • dodací lhůta
 • přehlednost obchodu
 • kvalita komunikace

Jen u nás máte možnost:

 • Osobní vyzvednutí vzorkovnic a doručení - máme 46 poboček Osobně si vyzvednete na kterékoliv z našich 46 poboček vzorkovnice (sterilní nádoby na odběr vody). Pro tuto volbu je třeba nás nejdříve kontaktovat. Vzorek vody si pak odeberete sami a odnesete jej zpět k nám na pobočku (nejpozději však do 24 hodin - kvůli ovlivnění mikrobiologie). Doporučujeme s tímto krokem moc dlouho neotálet, jinak může dojít ke znehodnocení výsledků u rozboru vody.

  POZOR! Nedoporučujeme používat vlastní nádoby. Protože u nich nelze zaručit onu sterilitu a test vody by tak mohl být zcela zbytečný (výsledky by mohly být zkreslené, nepřesné atd.).
 • Doručení a vyzvednutí vzorkovnic kurýrem - celá ČR Vyberete si typ rozboru (doporučujeme nám raději zavolat, pokud si nevíte rady) a my vám necháme zaslat vzorkovnice až k vám domů / na vybranou adresu. V balíčku obdržíte sadu vzorkovnic a jednoduchý návod, jak vzorek vody odebrat.

  Stále však musíte vodu po odebrání doručit osobně k nám na pobočku a to nejpozději do 24 hodin od odběru. K tomu opět poslouží kurýr, který vám odebraný vzorek odveze do laboratoře. Místa svozu i odvozu vzorků mohou být odlišná (stačí je jen vyplnit v objednávce).
 • Objednání akreditovaného odběru - celá ČR Chcete si ušetřit čas a dvě cesty k nám? Vodu nabere náš pracovník a vy se nemusíte o nic starat. Odběr může provést náš pracovník přímo u vás. Po odeslání objednávky vás nejpozději následující pracovní den kontaktuje náš certifikovaný vzorkař a domluvíte si s ním termín odběru. Poté už jen počkáte na email s výsledky rozboru.

3 způsoby odběru a doručení vzorku vody

Odběr vzorku vody svépomocí

Vzorkovnice si osobně vyzvednete, sami odeberete vzorek a doručíte jej na jednu z našich 46 poboček. Celý proces sestává ze 3 kroků:

a) Vyzvednutí vzorkovnice u nás na pobočce

Zde vám zapůjčíme sterilní vzorkovnice (nádoby, do kterých vodu nalijete). Nedoporučujeme používat vlastní nádoby, protože u nich nelze zaručit právě sterilitu a test vody by tak mohl být zcela znehodnocen. Pobočky máme v těchto krajích:

POZOR! Vzorkovnice pro úplný rozbor vody a vzorkovnice pro testy vody na přítomnost Radonu je možné vyzvednout jen v těchto pobočkách (few offices or add úplný rozbor to the cart and add the list of office in here).

b) Odběru vzorku vody

Následně musíte provést odběr vzorku. Podle toho, odkud vodu nejčastěji odebíráte, z tohoto zdroje budete také odebírat i vodu na rozbor, kterou pak doručíte na pobočku.

Příklady:
• Pitná voda = odeberete vodu z vodovodního kohoutku.
• Užitková voda = studna.
• Odpadní voda = odběr ze zdroje odpadní vody atd.

Jestliže se chcete dozvědět vše o vodě, kterou doma pijete, je třeba odebírat vodu přímo z vodovodního kohoutku (protože jen tak budou ve výsledcích rozboru zahrnuty i případné vlivy vodovodních rozvodů z domu, které taktéž mohou mít negativní dopad na kvalitu pitné vody).

Pokud vlastníte studnu a tato studna nebyla delší dobu používána (např. během zimy, kdy v ní byla zamrzlá voda), doporučujeme odčerpat nejméně trojnásobek celkového objemu vody ze studny. Až se hladina vody opět doplní na běžnou mez, až poté je vhodné odebírat vzorek.

Jak správně odebírat vzorek vody svépomocí pro běžný rozbor

Před samotným odběrem vzorku nechte vodu alespoň 5 minut odtéct a poté začnete s odběrem.

Při odběru postupujte tak, aby nemohlo dojít k tomu, že by nečistota z vašich rukou mohla jakkoliv kontaminovat vzorek vody (to znamená, že musíte vzorkovnici držet pod takovým úhlem, aby vám netekla přes prsty voda, která se dostává do vzorkovnice).

Připravte si dopředu ke kohoutku všechny potřebné vzorkovnice: sterilní skleněnou vzorkovnici na mikrobiologický rozbor, litrovou plastovou vzorkovnici na chemický rozbor a případně ještě plastovou vzorkovnici s objemem 100 ml, která se používá pro určení hodnot těžkých kovů ve vodě.

Odběr vody pro stanovení chemických ukazatelů a těžkých kovů

Před použitím musíte litrovou PET láhev (vzorkovnici) 3x vypláchnout odebíranou vodou (nejenom láhev, ale také i uzávěr). Až potom můěte naplnit vzorkovnici až po okraj vodou, kterou chcete zanalyzovat a láhev zašroubovat za pomocí uzávěru.

Pokud máte k dispozici také 100 ml PET vzorkovnici, která se používá na podrobné rozbory vody s těžkými kovy, je postup stejný. 3x ji vypláchnete odebíranou vodou a až poté naplníte.

Odběr vody pro stanovení bakteriologických ukazatelů

Pro rozbory vody, které mají ukázat přítomnost bakterií ve vodě (například legionelly), je nutné použít speciální sterilizovanou plastovou vzorkovnici.

Vzorkovnici otevřete až těsně před samotným odběrem. Běžně bývá navíc tato speciální vzorkovnice opatřena pečetí s označenou dobou minimální trvanlivosti.

Při odběru vzorku vody pro stanovení bakteriologických ukazatelů vzorkovnici otevřete a bez vyplachování ji naplňte odebíranou vodou. Víčko po celou dobu držte v druhé ruce vrškem k sobě, aby (např. při kýchnutí) nedošlo ke kontaminaci.

Vzorkovnici nenaplňujte až po okraj, ale jen přibližně 2 cm pod hrdlo, aby měly bakterie dost vzduchu.

Odběr vody pro stanovení pesticidů

Pro odběry vzorků pro určení přítomnosti pesticidů ve vodě, se používá hnědá skleněná vzorkovnice s objemem 1l. Vzorkovnici opět (jako v předešlých případech) 3x vypláchneme i včetně uzávěru a až poté ji naplníme až po okraj a láhev uzavřeme.

Jakmile se vám podaří odebrat vzorek vody tak, aby nedošlo k jeho kontaminaci, čeká vás poslední krok. Doručit vzorek vody do laboratoře.

c) Doručení vzorku vody k nám na pobočku

Opět si vyberete jednu z našich 46 poboček a doručíte nám odebraný vzorek vody zpět na naši pobočku. Odebraný vzorek je třeba chladit, jestliže jej okamžitě neodzeme do laboratoře bezprostředně po odběru (opět mohlo by dojít ke kontaminaci vzorku, jelikož bakterie se rychleji množí při vyšších teplotách a naměřené hodnoty by tak mohly být zcela odlišné od skutečnosti).

Protože je vzorek nutné doručit co nejdříve do laboratoře, nejpozději však do 24 hodin od odběru (kvůli ovlivnění mikrobiologie), doporučujeme s tímto krokem moc dlouho neotálet, jinak by mohlo dojít ke znehodnocení výsledků rozboru. Vzorkovnici s odebraným vzorkem vody můžete po předchozí domluvě přinést na kteroukoliv z našich 46 poboček.

Odběr vody svépomocí - vzorkovnice doveze kurýr

Vyberete si typ rozboru (doporučujeme nám raději zavolat, pokud si nevíte rady) a my vám necháme zaslat vzorkovnice vám až k vám domů / na vybranou adresu. V balíčku obdržíte sadu vzorkovnic a jednoduchý návod, jak vzorek vody odebrat. Stále však musíte vodu po odebrání doručit osobně k nám na pobočku a to nejpozději do 24 hodin od odběru. K tomu opět poslouží kurýr, který vám odebraný vzorek odveze do laboratoře. Místa svozu i odvozu vzorků mohou být odlišná (stačí je jen vyplnit v objednávce).

Pokud si nevíte rady a raději byste nechali odběr provést někoho, kdo se v tom vyzná, je samozřejmě možné zvolit 3. možnost – akreditovaný odběr vody, kdy na vybranou adresu dorazí certifikovaný vzorkař a odběr vody provede za vás.

Akreditovaný odběr

Vodu nabere náš pracovník a vy se nemusíte o nic starat Chcete si ušetřit čas a dvě cesty k nám? Odběr může provést náš pracovník přímo u vás Po odeslání objednávky vás nejpozději následující pracovní den kontaktuje náš vzorkař a domluvíte si termín odběru. Poté už jen počkáte na email s výsledky rozboru.

Rozbory vody

Zvládnu vodu odebrat sám/sama?

Ano, pokud nepotřebujete rozbor vody dokládat úřadům, ale jedná se pouze o informaci pro vás, zda je voda pitná, určitě vodu můžete nabrat sám/sama. Ke vzorkovnicím, které od nás obdržíte po objednání rozboru vody, dostanete i návod, jak vzorek vody správně odebrat. V případě, že výsledky rozboru vody potřebujete dokládat úřadům, je vhodnější přiobjednat k rozboru pitnéRead More...

Přečíst celý článek >

Provádíte také rozbory užitkové vody?

Záleží, pro jaké účely chcete vodu využívat. Pokud vás zajímá využití v domácnosti (vaření, mytí nádobí, sprchování, praní, splachování WC), doporučujeme zvolit minimálně základní orientační rozbor vody, který ve vodě prošetří základní chemické a fyzikální parametry, bakterie a tvrdost vody. Pokud máte v domácnosti starší rozvody vody či je ve vaší lokalitě zvýšené riziko výskytu těžkých kovů,Read More...

Přečíst celý článek >

Vodu využívám pouze na zalévání zahrádky, jaký rozbor si mám zvolit?

V případě, že vodu využíváte na zalévání ovoce a zeleniny, doporučujeme zvolit rozšířený rozbor vody s těžkými kovy, neboť zejména těžké kovy se mohou z vody do rostlin snadno naakumulovat a způsobovat tak vážná zdravotní rizika při jejich konzumaci....

Přečíst celý článek >

Zasíláte výsledky rozboru i poštou?

Výsledky rozboru vody standardně zasíláme pouze elektronicky na e-mail. Protokol s výsledky rozboru obsahuje elektronický podpis a razítko, po vytištění budete tedy mít úřady uznatelný originál. V případě zájmu vám však můžeme zaslat i tištěnou verzi poštou za poplatek 60 Kč vč. DPH....

Přečíst celý článek >

Jaký rozbor si mám zvolit pro zjištění, zda je voda vhodná k pití pro kojence?

Kojenecká voda má oporu pouze ve vyhlášce pro balené vody. Pokud potřebujete ověřit, zda vaše voda ze studny či z veřejného vodovodu splňuje parametry pro vodu kojeneckou, je vhodné zvolit buď náš rozšířený balíček rozboru vody s těžkými kovy, nebo detailnější rozbor vody PREMIUM. Pro kojence jsou velmi rizikové zejména dusičnany, pro které platí přísnější limit nežRead More...

Přečíst celý článek >

Na vašich stránkách jsem nenalezl/a rozbor vody, který potřebuji. Provádíte i rozbory vody na míru?

Pokud máte zájem o rozbor vody, který na našich webových stránkách nenaleznete, neváhejte nás kontaktovat na tel. 211 221 872, e-mailem na prokesova@vodosprava.cz, nebo přes náš kontaktní formulář. Rádi vám sestavíme cenovou nabídku rozboru přímo na míru....

Přečíst celý článek >

Co když zjistím, že voda není pitná, jak mám dále postupovat?

Další postup bohužel nelze takto zobecnit, je potřeba vycházet vždy z konkrétních výsledků rozboru vody. Pokud bude voda mikrobiálně znečištěná, poradíme vám, jak studnu správně vydezinfikovat. V případě vašeho zájmu vám rádi sestavíme cenovou nabídku na úpravu vody do pitného stavu přímo na míru....

Přečíst celý článek >

Jak dlouho budu čekat na výsledky rozboru vody?

Výsledkový protokol zasíláme elektronicky na váš e-mail do 10 pracovních dní od doručení vzorku na naše sběrné místo. Individuálně lze domluvit i rychlejší zpracování za příplatek, pokud to bude umožňovat technologická lhůta stanovení....

Přečíst celý článek >

Jsem laik, budu zaslaným výsledkům rozumět?

Naší největší snahou je, abyste byli s našimi službami maximálně spokojeni. Spolu s protokolem vám zašleme i komentář k výsledkům rozboru, ve kterém se dozvíte, jak dále postupovat v případě, že voda není úplně v pořádku. Výsledkový protokol obsahuje mimo jiné i vyhodnocení dle vyhlášky č. 252/2004 Sb., na první pohled tedy uvidíte, zda vaše voda tyto limity splňuje,Read More...

Přečíst celý článek >

Ze kterého rozboru zjistím, zda je voda opravdu pitná?

Pro 100% jistotu nezávadnosti vody by bylo třeba ve vodě provést tzv. úplný rozbor vody dle vyhlášky č. 252/2004 Sb. Tento rozbor stojí 7 018 Kč vč. DPH bez pesticidů, 10 164 Kč vč. DPH s pesticidy a týká se zejména subjektů dodávajících pitnou vodu pro veřejnou potřebu. Pro soukromé účely nabízíme rozbory menších rozsahů – krácenéRead More...

Přečíst celý článek >

Objednejte si rozbor vody

A zjistěte, jestli vaše voda splňuje všechny potřebné normy. V případně zájmu vám zařídíme výsledky rozboru vody i do 24 hodin.