Mikrobiologický rozbor bazénové vody (DOMÁCNOSTI)

Mikrobiologické rozbory bazénových vod jsou určeny majitelům soukromých bazénů a vodních ploch. Jsou určeny pro získání orientačního přehledu o stavu vody pro soukromé účely.

Odběr samotného vzorku pak provedete buď svépomocí do speciálních vzorkovnic. Vzorkovnice pro vlastnoruční odběr vody si můžete ZDARMA vyzvednout na jakékoliv z našich 47 poboček v ČR. Na tutéž pobočku pak donesete vzorek vody, který jste sami odebrali. Případně vám můžeme vzorkovnice zaslat kurýrem na vybranou adresu (182 Kč s DPH) a následně je zase vyzvedneme, jakmile odeberete vzorek vody. 

Pro KOMERČNÍ ÚČELY (veřejná koupaliště, bazény, welness centra) provádíme i akreditované odběry vzorků, které provádí naši certifikovaní vzorkaři splňující veškeré požadavky dle citované vyhlášky č. 238/2011 Sb. v platném znění.

POZOR! Pro upřesnění cenové kalkulace mikrobiologického rozboru bazénové vody pro KOMERČNÍ ÚČELY, anebo pokud si nevíte rady s výběrem vhodného rozboru vody nám kdykoliv zavolejte na +420 228 224 790. Nebo nám napište na recepce@vodatest.cz. Můžete nás také kontaktovat prostřednictvím webového formuláře anebo skrze online chat v pravém dolním rohu obrazovky. Rádi vám zodpovíme všechny vaše dotazy.

Cena:Od 460 Kč380 Kč bez DPH

Počet kusů:
Chci kalkulaci
Chcete se na něco zeptat? Volejte +420 228 224 790

Mikrobiologický rozbor vám pomůže zjistit, zda se v bazénové vodě nevyskytují zdraví škodlivé bakterie E. coli způsobující záněty močových cest.

Tento rozbor dokáže odhalit přítomnost také další zákeřné bakterie Pseudomonas aeruginosa, která je odolná vůči většině antibiotik a způsobuje infekci plic a u oslabených jedinců může způsobit až smrt.

Mikrobiologický rozbor dokáže odhalit i bakterie Staphylococcus aureus (tzv. zlatý stafylokok), který může vyvolat i život ohrožující infekce.

Zejména u rizikových skupin obyvatel – jako jsou lidé s oslabenou imunitou, cukrovkáři, dialyzovaní pacienti, HIV pozitivní, alkoholici.

Tento rozbor je určen jen pro soukromé účely (rozbor bazénové vody ve vašem domě či na chatě) pro ověření, zda se v dané vodě můžete sprchovat nebo koupat.

Pro komerční účely je možné tyto rozbory považovat za orientační a slouží jen k získání vhledu do aktuálního stavu vody. 

Pokud potřebujete rozbor bazénové vody pro komerční účely (věřejná koupaliště, veřejné vířivky, welness centra), je nutné nás nejdříve kontaktovat (prostřednictvím webového formuláře anebo online chatu v pravém dolním rohu obrazovky) pro upřesnění cenové kalkulace. 

Jelikož u komerčních odběrů bazénových vod se musí jednat o akreditovaný odběr, které provádí naši certifikovaní vzorkaři splňující veškeré požadavky dle citované vyhlášky č. 238/2011 Sb. v platném znění o stanovení hygienických požadavků na koupaliště, sauny.

Takový rozbor musí obsahovat odběr bazénové vody, terénní měření a další náležitosti dle provozního řádu a pro tyto účely je nutné vám nejdříve sestavit nabídku rozboru na míru.

Jelikož v těchto případech se kvůli vyhodnocení rozborů odebírá a stanovuje voda, kterou se bazén napouští, je důležitý také druh používané dezinfekce na veřejném koupališti a charakteristiky bazénu (velikost, teplota, aj.), které od vás budeme potřebovat nejdříve zjistit. Až poté vám budeme schopní připravit cenovou kalkulaci.

Pro upřesnění cenové kalkulace mikrobiologického rozboru bazénové vody pro komerční účely, anebo pokud si nevíte rady s výběrem vhodného rozboru vody nám kdykoliv zavolejte na +420 228 224 790.  Nebo nám napište na recepce@vodatest.cz. Můžete nás také kontaktovat prostřednictvím webového formuláře anebo skrze online chat v pravém dolním rohu obrazovky. Rádi vám zodpovíme všechny vaše dotazy.

Analyzované prvky

Analyzované prvky v rámci tohoto rozboru vody:

  • E. coli
  • počet kol. při 36 °C
  • Pseudomonas aeruginosa
  • Staphylococcus aureus

Proč si vybrat nás

Provádíme analýzy v akreditované laboratoři, nabízíme možnost expresního zpracování a vyhodnocení rozboru, máme 47 kontaktních míst po celé České republice - to jsou jen některé z našich předností.

Expresní analýzy vzorků vody

Standardně jsme schopni vyhodnotit výsledky do 7-10 pracovních dnů, v případě expresní potřeby do 1-3 pracovních dnů.

Nejdostupnější rozbory v ČR

Máme nejširší síť v České republice, která čítá 47 kontaktních míst.

Vyhodnocení výsledků

U všech rozborů pitné vody provedeme porovnání zjištěných hodnot s limitními hodnotami dle vyhlášky č. 252/2004 Sb.

Nejmodernější přístroje

Využíváme nejmodernější přístroje, které poskytují ještě přesnější výsledky.

Mezinárodní akreditace

Umíme vám dodat protokoly v několika světových jazycích a být váš mezinárodní partner pro rozbory.

Kvalitní zákaznický servis

Ochotně vám poradíme s výběrem vhodného produktu přímo pro vás.

Od rozboru po řešení

Na základě vyhodnocení výsledků vám dokážeme navrhnout komplexní účinná nápravná opatření.

Maximální spokojenost

99 % našich klientů doporučuje naše služby dál.