Rozbor vody na kolaudace – krácený rozbor s tvrdostí vody

Objednáním kráceného rozboru získáte akreditovaný rozbor podle vyhlášek č. 252/2004 Sb., č. 70/2018 Sb., který je vyžadován příslušnými úřady. Tento balíček navíc obsahuje i informaci o tvrdosti vody.

Pokud si nevíte rady s výběrem vhodného rozboru vody pro váš dům, byt či provozovnu, zavolejte nám na +420 228 224 790. Nebo nám napište na recepce@vodatest.cz. Můžete nás také kontaktovat prostřednictvím webového formuláře anebo skrze online chat v pravém dolním rohu obrazovky. Rádi vám zodpovíme všechny vaše dotazy.

Cena:1 900 Kč1 570 Kč bez DPH

Počet kusů:
Chcete se na něco zeptat? Volejte +420 228 224 790

Krácený rozbor se používá pro účely kolaudace nemovitostí, kontroly vodních zdrojů ve firmách a komerčních prostorech, kdy je nutné doložit výsledky rozborů pitné vody úřadům (hygienické stanice, stavební úřad,…). Tento rozbor zahrnuje veškeré podstatné parametry pro ověření kvality vody v rámci vyhlášek č. 252/2004 Sb. a č. 70/2018 Sb. Oproti standardnímu krácenému rozboru pro kolaudace je rozšířen o ukazatel tvrdosti vody.

Tvrdost vody má vliv např. na kvalitu vyprání prádla a životnost elektrospotřebičů. V případě vysoké tvrdosti vody dochází k usazování vodního kamene v elektrospotřebičích a potrubí, čímž se zvýší náklady na jejich provoz a sníží se doba jejich bezproblémového užívání. Pokud ve vaší vodě bude překročena hodnota doporučená vyhláškou, můžeme vám doporučit vhodný změkčovač vody.

Co je zahrnuto v ceně rozboru?

Uvedená cena za samotný rozbor je konečná, bez dalších příplatků. Za tuto cenu dostanete kompletní službu akreditovaného rozboru vody, poskytnutí příslušných vzorkovnice, vystavení protokolu i s komentářem, který posíláme v elektronické podobě, a případnou konzultaci výsledků.

Výsledky rozboru vody v expresním termínu

Protokol s výsledky měření obdržíte standardně do 10 pracovních dní. Jsme schopni za příplatek po předchozí konzultaci vyhodnotit výsledky rozboru již do 2 pracovních dní, pokud to umožňuje technologická lhůta stanovení.

Formát protokolu s výsledky

Výsledkový protokol má standardizovaný formát. Obsahuje i vyhodnocení podle vyhlášek č. 252/2004 Sb., č. 70/2018 Sb. V těle e-mailu zasíláme komentář k nevyhovujícím parametrům a v případě zájmu vám navrhneme vhodná nápravná opatření, aby voda splňovala limity dané vyhláškou.

Pokud si nevíte rady s výběrem vhodného rozboru vody pro váš dům, byt či provozovnu, zavolejte nám na +420 228 224 790.  Nebo nám napište na recepce@vodatest.cz. Můžete nás také kontaktovat prostřednictvím webového formuláře anebo skrze online chat v pravém dolním rohu obrazovky. Rádi vám zodpovíme všechny vaše dotazy.

Analyzované parametry

Analyzované parametry v rámci tohoto rozboru vody:

 • tvrdost vody
 • Escherichia coli
 • koliformní bakterie
 • počty kolonií při 22 °C a 36 °C
 • amonné ionty
 • barva
 • dusičnany
 • dusitany
 • CHSK-Mn
 • chuť
 • konduktivita
 • mangan
 • pach
 • pH
 • zákal
 • železo

Proč si vybrat nás

Provádíme analýzy v akreditované laboratoři, nabízíme možnost expresního zpracování a vyhodnocení rozboru, máme 47 kontaktních míst po celé České republice - to jsou jen některé z našich předností.

Expresní analýzy vzorků vody

Standardně jsme schopni vyhodnotit výsledky do 7-10 pracovních dnů, v případě expresní potřeby do 1-3 pracovních dnů.

Nejdostupnější rozbory v ČR

Máme nejširší síť v České republice, která čítá 47 kontaktních míst.

Vyhodnocení výsledků

U všech rozborů pitné vody provedeme porovnání zjištěných hodnot s limitními hodnotami dle vyhlášky č. 252/2004 Sb.

Nejmodernější přístroje

Využíváme nejmodernější přístroje, které poskytují ještě přesnější výsledky.

Mezinárodní akreditace

Umíme vám dodat protokoly v několika světových jazycích a být váš mezinárodní partner pro rozbory.

Kvalitní zákaznický servis

Ochotně vám poradíme s výběrem vhodného produktu přímo pro vás.

Od rozboru po řešení

Na základě vyhodnocení výsledků vám dokážeme navrhnout komplexní účinná nápravná opatření.

Maximální spokojenost

99 % našich klientů doporučuje naše služby dál.