Souhrnný rozbor bazénové vody (KOMERČNÍ SUBJEKTY)

Souhrnný rozbor bazénové vody je určený majitelům a provozovatelům veřejných komerčních subjektů (veřejné bazény, veřejná koupaliště, veřejné vířivky, welness centra a jiné vodní plochy) pro získání přehledu o kvalitě stavu vody, aby byla zaručena ochrana veřejného zdraví obyvatel dle zákona.

Souhrnný rozbor bazénových vod pro KOMERČNÍ ÚČELY provádí naši akreditovaní specialisté (certifikovaní vzorkaři), kteří splňují veškeré požadavky dle citované vyhlášky č. 238/2011 Sb. v platném znění.

V případě akreditovaného odběru je třeba zvolit také velikost bazénu (do 26 metrů a nad 26 metrů). Je nutné nás vždy předem kontaktovat pro upřesnění detailů (rozbor musí obsahovat odběr bazénové vody, terénní měření a další náležitosti dle provozního řádu a pro tyto účely je nutné vám nejdříve sestavit nabídku rozboru na míru).

Můžete si však také vzorek odebrat sami a takový rozbor vody vám poslouží k orientační kontrole kvality stavu vody.

Odběr samotného vzorku si můžete provést také svépomocí do speciálních vzorkovnic. Vzorkovnice pro vlastnoruční odběr vody si můžete ZDARMA vyzvednout na jakékoliv z našich 47 poboček v ČR. Na tutéž pobočku pak donesete vzorek vody, který jste sami odebrali. Případně vám můžeme vzorkovnice zaslat kurýrem na vybranou adresu (182 Kč s DPH) a následně je zase vyzvedneme, jakmile odeberete vzorek vody – nicméně v takovém případě je nutné brát v potaz, že jelikož odebraný vzorek nebyl odebrán akreditovanou osobou, je nutné brát v případě KOMERČNÍHO subjektu výsledky rozboru pouze jako orientační.

Pro upřesnění cenové kalkulace chemického rozboru bazénové vody pro komerční účely, anebo pokud si nevíte rady s výběrem vhodného rozboru vody nám kdykoliv zavolejte na +420 228 224 790. Nebo nám napište na recepce@vodatest.cz. Můžete nás také kontaktovat prostřednictvím webového formuláře anebo skrze online chat v pravém dolním rohu obrazovky. Rádi vám zodpovíme všechny vaše dotazy.

Cena:Od 1 513 Kč1 250 Kč bez DPH

Počet kusů:
Chci kalkulaci
Chcete se na něco zeptat? Volejte +420 228 224 790

Souhrnný rozbor bazénové vody sestává z chemického rozboru, mikrobiologického rozboru, kdy je odebraný vzorek zkoumán také na přítomnost bakterie legionelly ve vodě (způsobující nemoc, které se říká legionelóza neboli legionářská nemoc).

V rámci mikrobiologického rozboru je zkoumán výskyt bakterií: E. coli, počet kol. při 36 °C, Pseudomonas aeruginosa (způsobuje infekci plic a u oslabených jedinců může způsobit až smrt) a Staphylococcus aureus (tzv. zlatý stafylokok, který může vyvolat i život ohrožující infekce).

V rámci chemického rozboru bazénové vody jsou zkoumány hodnoty ph, zákal, TOC (celkový organický uhlík udávaný v mg/l) a dusičnanů.

pH – kyselost bazénové vody

Hodnota pH vody je jeden z hlavních sledovaných faktorů, který podstatně ovlivňuje kvalitu bazénové vody a účinnost všech přípravků používaných na její úpravu. pH ovlivňuje funkci úpraven vody, životnost bazénu a rozvodů. Pro menší bazény jsou běžně dostupné přípravky pro snížení i zvýšení pH v podobě tekutiny nebo granulátu. Právě pro jejich správné užití však potřebujete znát hodnoty pH ve vašem bazénu.

Pro zdravotní nezávadnost bazénové vody a správnou funkci veškerých chemických přípravků se hodnota pH musí pohybovat v rozmezí 7,0 až 7,4. Hodnota pH vyšší než 7,4 může způsobit ve vodě mléčné zákaly (vysrážení vápníku), snížení účinnosti chlorových prostředků, zápach po chloru a podráždění očí či pokožky. Při hodnotách pH pod 7,0 může docházet ke zvýšené korozi kovových částí bazénů, blednutí barev materiálů, ze kterých je bazén vyroben a také k podráždění očí a pokožky.

Dusičnany v bazénové vodě

Statisticky je prokázan také zvýšený výskyt rakoviny jater, žaludku, tlustého střeva a močového měchýře při zvýšeném obsahu dusičnanů ve vodě, i proto je nutné znát aktuální hodnoty této látky v bazénu (mezní hodnota v pitné vodě činí 50 mg/l., překročení už 15mg/l představuje především přímé zdravotní riziko pro kojence do 3-4 měsíců věku při přípravě umělé kojenecké výživy).

Tento rozbor je určen jen pro soukromé účely (rozbor bazénové vody ve vašem domě či na chatě) pro ověření, zda se v dané vodě můžete sprchovat nebo koupat.

Pro komerční účely je možné tyto rozbory považovat za orientační a slouží jen k získání vhledu do aktuálního stavu vody. 

Pokud potřebujete rozbor bazénové vody pro komerční účely (věřejná koupaliště, veřejné vířivky, welness centra), je nutné nás nejdříve kontaktovat pro upřesnění cenové kalkulace. 

Jelikož u komerčních odběrů bazénových vod se musí jednat o akreditovaný odběr, které provádí naši certifikovaní vzorkaři splňující veškeré požadavky dle citované vyhlášky č. 238/2011 Sb. v platném znění o stanovení hygienických požadavků na koupaliště, sauny.

Takový rozbor musí obsahovat odběr bazénové vody, terénní měření a další náležitosti dle provozního řádu a pro tyto účely je nutné vám nejdříve sestavit nabídku rozboru na míru.

Jelikož v těchto případech se kvůli vyhodnocení rozborů odebírá a stanovuje voda, kterou se bazén napouští, je důležitý také druh používané dezinfekce na veřejném koupališti a charakteristiky bazénu (velikost, teplota, aj.), které od vás budeme potřebovat nejdříve zjistit. Až poté vám budeme schopní připravit cenovou kalkulaci.

Pro upřesnění cenové kalkulace souhrnného rozboru bazénové vody pro komerční účely, anebo pokud si nevíte rady s výběrem vhodného rozboru vody nám kdykoliv zavolejte na +420 228 224 790.  Nebo nám napište na recepce@vodatest.cz. Můžete nás také kontaktovat prostřednictvím webového formuláře anebo skrze online chat v pravém dolním rohu obrazovky. Rádi vám zodpovíme všechny vaše dotazy.

Analyzované prvky

Analyzované prvky v rámci tohoto rozboru vody:

  • Legionella species
  • E. coli
  • počet kol. při 36 °C
  • Pseudomonas aeruginosa
  • Staphylococcus aureus
  • pH
  • zákal
  • TOC (celkový organický uhlík)
  • dusičnany
  • Legionella species

Proč si vybrat nás

Provádíme analýzy v akreditované laboratoři, nabízíme možnost expresního zpracování a vyhodnocení rozboru, máme 47 kontaktních míst po celé České republice - to jsou jen některé z našich předností.

Expresní analýzy vzorků vody

Standardně jsme schopni vyhodnotit výsledky do 7-10 pracovních dnů, v případě expresní potřeby do 1-3 pracovních dnů.

Nejdostupnější rozbory v ČR

Máme nejširší síť v České republice, která čítá 47 kontaktních míst.

Vyhodnocení výsledků

U všech rozborů pitné vody provedeme porovnání zjištěných hodnot s limitními hodnotami dle vyhlášky č. 252/2004 Sb.

Nejmodernější přístroje

Využíváme nejmodernější přístroje, které poskytují ještě přesnější výsledky.

Mezinárodní akreditace

Umíme vám dodat protokoly v několika světových jazycích a být váš mezinárodní partner pro rozbory.

Kvalitní zákaznický servis

Ochotně vám poradíme s výběrem vhodného produktu přímo pro vás.

Od rozboru po řešení

Na základě vyhodnocení výsledků vám dokážeme navrhnout komplexní účinná nápravná opatření.

Maximální spokojenost

99 % našich klientů doporučuje naše služby dál.