Radiometrické testování Radon 222

Vzorky vody jsou zkoumány na výskyt radioaktivních prvků pro určení, zda nepřekračují maximální povolené limitní hodnoty. Stanovujeme Radon 222.

Odběr samotného vzorku pak provedete svépomocí do speciálních vzorkovnic. Vzorkovnice pro vlastnoruční odběr vody si můžete ZDARMA vyzvednout na jakékoliv z našich 47 poboček v ČR. Na tutéž pobočku pak donesete vzorek vody, který jste sami odebrali. Případně vám můžeme vzorkovnice zaslat kurýrem na vybranou adresu (182 Kč s DPH) a následně je zase vyzvedneme, jakmile odeberete vzorek vody. Nebo na místo pošleme našeho certifikovaného odborníka, který provede akreditovaný rozbor vody (823 Kč s DPH). Všechny tyto variaty najdete po vložení produktu košíku.

Pokud si nevíte rady s výběrem vhodného rozboru vody pro váš dům, byt či provozovnu, zavolejte nám na +420 228 224 790. Nebo nám napište na recepce@vodatest.cz. Můžete nás také kontaktovat prostřednictvím webového formuláře anebo skrze online chat v pravém dolním rohu obrazovky. Rádi vám zodpovíme všechny vaše dotazy.

Cena:811 Kč670 Kč bez DPH

Počet kusů:
Chcete se na něco zeptat? Volejte +420 228 224 790

Podzemní voda obsahuje vždy určité množství radonu. Do vody se tato látka dostává z hornin, jež obsahují uran a radium.

Při používání vody v bytě se část radonu uvolňuje do ovzduší (při sprchování a mytí asi 50 % ) a vytváří zde krátkodobé produkty přeměny radonu, jejichž vdechování přispívá k ozáření osob.

Průměrný obsah radonu v pitné vodě z podzemních zdrojů je v ČR kolem 15 Bq/l, nejvyšší nalezené hodnoty jsou řádu tisíců Bq/l.

I v lokalitách s nízkou zátěží mohou být místa, z nichž uniká do vody vysoké množství radonu. Atomový zákon a vyhláška č.307/2002 Sb. ukládají dodavatelům vody do veřejných vodovodů povinnost zajišťovat systematické měření a hodnocení obsahu radonu ve vodě 1x za rok. Pokud jsou hodnoty vyšší než 300 Bq/l, nesmí být voda dodávána – je třeba snížit obsah radonu ve vodě vhodnou úpravou nebo nahradit zdroj vody.

Pokud i vás zajímá, jaké hodnoty radonu má voda ve vašem okolí, objednejte si tento rozbor vody.

Pokud si nevíte rady s výběrem vhodného rozboru vody pro váš dům, byt či provozovnu, zavolejte nám na +420 228 224 790.  Nebo nám napište na recepce@vodatest.cz. Můžete nás také kontaktovat prostřednictvím webového formuláře anebo skrze online chat v pravém dolním rohu obrazovky. Rádi vám zodpovíme všechny vaše dotazy.

Proč si vybrat nás

Provádíme analýzy v akreditované laboratoři, nabízíme možnost expresního zpracování a vyhodnocení rozboru, máme 47 kontaktních míst po celé České republice - to jsou jen některé z našich předností.

Expresní analýzy vzorků vody

Standardně jsme schopni vyhodnotit výsledky do 7-10 pracovních dnů, v případě expresní potřeby do 1-3 pracovních dnů.

Nejdostupnější rozbory v ČR

Máme nejširší síť v České republice, která čítá 47 kontaktních míst.

Vyhodnocení výsledků

U všech rozborů pitné vody provedeme porovnání zjištěných hodnot s limitními hodnotami dle vyhlášky č. 252/2004 Sb.

Nejmodernější přístroje

Využíváme nejmodernější přístroje, které poskytují ještě přesnější výsledky.

Mezinárodní akreditace

Umíme vám dodat protokoly v několika světových jazycích a být váš mezinárodní partner pro rozbory.

Kvalitní zákaznický servis

Ochotně vám poradíme s výběrem vhodného produktu přímo pro vás.

Od rozboru po řešení

Na základě vyhodnocení výsledků vám dokážeme navrhnout komplexní účinná nápravná opatření.

Maximální spokojenost

99 % našich klientů doporučuje naše služby dál.